Jarní úklid bez námahy! Pořiďte si robotického pomocníka nyní se slevou až 30 %. Více zde.

13. listopadu 2020

Nová aplikace iRobot HOME

Aplikace iRobot HOME, sloužící nejenom k ovládání robotických vysavačů Roomba a mopů Braava, se dočkala nové verze. Aplikace změnila design přibylo mnoho nových funkcí. Zde se o nich něco dozvíte.

Sezónní tipy a údržba robota

Aplikace hlídá za vás roční období a v případě např. pylové sezóny nebo období línání vašeho zvířecího miláčka vám sama ohlásí, že je vhodné uklízet podlahy častěji. Kromě takovýchto tipů aplikace připomene i pravidelné čištění robota, např. že je načase očistit nabíjecí kontakty atd.

Denní rutiny

Aplikace iRobot HOME si pamatuje, kdy robotický mop či vysavač nejčastěji zapínáte. Jak často a popř. i v jakých místnostech. Po určitém počtu těchto pravidelných úklidů, když aplikace vyhodnotí, že má dostatek dat, vám sama začne nabízet tyto rutiny. Třeba když uklízíte vždy v pátek než přijde návštěva a tentokrát zapomenete.

Oblasti úklidu

V mapě uklízených prostor, kterou robot sám vytvoří, lze označovat, rozdělovat a pojmenovávat místnosti nebo i „oblasti úklidu“. Oblastmi úklidu jsou myšlena místa, kde je potřeba vysávat častěji než ve zbytku domácnosti. Pro příklad dobře poslouží místo s rohožkou na chodbě, kde se zouváte, podlaha kolem kuchyňské linky, a třeba i prostor pod jídelním stolem. Tyto místa poznačíte jako gauč nebo jídelní stůl. Můžete je přidat např. do rychlých voleb a jednoduše tak robota vyslat uklidit po příchodu či po jídle 1 stiskem. A mít tak stále krásně čisto. Tato funkce dostane úplně nový rozměr při zapojení do Smart Home, pak můžete jen hlasem robota poslat uklidit např. kolem stolu a on přesně ví, co má dělat.

Historie

V záložce HISTORIE najdete historii provedených úklidů. Jsou zde grafy, mapy i časy co a jak dlouho trvalo. Zjistíte tak, kde se nejčastěji uklízí, jak dlouho jste už robota pro příklad nepustili pod postel (pokud máte zasouvací šuplíky na věci pod postelí).

Uživatelská příručka

Tušíte kde ještě máte návod? V krabici někde… Tak to mají skoro všichni, a proto iRobot dal všechny příručky do aplikace. V ní najdete to, jak se máte o robotický vysavač Roomba nebo mop Braava starat, vysvětlivky reakcí robota a další užitečné rady. Nemusíte si tak už návody a příručky schovávat, zde je budete mít při ruce vždy, když bude potřeba.

Co dalšího zajímavého je v aplikaci?

Váš robotický pomocník vám skrze aplikaci dá vědět, jestli zadaný úkol dokončil a v jakém čase. Můžete vidět mapu, kde všude uklidil. Jednoduše zde robota zapnete či vypnete. Nebo mu raději nastavíte pevný rozvrh, kdy a kde má uklízet? Ne všichni máme ale každý týden stejný, a tak lze nastavit, aby robot vyrazil na úklid potom, co opustíte (s mobilem v kapse) byt či dům. Prostě tak, aby nerušil, a přitom bylo doma čisto.

Nová aplikace toho přinesla hodně nového, a kromě intuitivního a moderního designu se opět stala chytřejší. Částečně tak myslí za vás a umí poradit. Nejlepší ale je, že v ní můžete posílat uklízet roboty přímo na místo, kde je potřeba.

*Všechny funkce aplikace umí pouze roboti s iAdapt 3.0