Jarní úklid bez námahy! Pořiďte si robotického pomocníka nyní se slevou až 30 %. Více zde.

16. dubna 2020

Roomba®- jediný robotický vysavač se dvěma kartáči

Proč mají robotické vysavače iRobot Roomba® 2 rotující kartáče a jen 1 boční? Toto rozložení je extrémně důležité pro funkci patentovaného 3stupňového čisticího systému Aeroforce®.

Na spodní části robotického vysavače Roomba® nalezente 2 proti sobě rotující kartáče, mezi kterými je nasávací otvor . Boční kartáček pro nametání nečistot z rohů a podél stěn mají Roomby® 1.

Roomba i7

Spodek robota Roomba i7

V 1. fázi neustále se točící boční kartáček uvolňuje nečistoty podél stěn a z rohů a nametá je pod Roombu® mezi rotující kartáče. 1 boční kartáček je zde kvůli tomu, že Roomba® se pohybuje vždy kolem 1 stěny, nebo čistí 1 roh místnosti. Oproti technologii se 2 bočními kartáčky tak šetří elektrickou energii a v neposlední řadě i finance za nákupy opotřebovaných kartáčků.

2. fáze čisticího systému spočívá v mechanickém uvolňování nečistot rotujícími kartáči (u většiny modelů iRobot gumovými). Díky tomu, že se kartáče točí každý na 1 stranu, uvolní více nečistot, a svým pohybem je vhazují přímo do sběrného koše. To zvládají efektivně, protože jsou na nich speciální vodící drážky.

Poslední 3. fázi obstarává výkonný a zároveň tichý motor. Ten svým efektivním sacím výkonem vytváří v úzkém otvoru mezi kartáči silný vzduchový podtlak. Proto Roomba® nasává i ty nejmenší nečistoty z rotujících kartáčů i z pod robota. Smetí i prachové částice se usadí ve sběrném koši a přes vysoce účinné filtry odchází vyčištěný vzduch zpět do místnosti. Filtr AeroForce® zachytí 99% alergenů, pylu a malých částic.

3stupňový čisticí systém iRobot

Ukázka nasávání nečistot

3stupňový patentovaný čisticí systém AeroForce® od iRobot je nejefektivnější systém úklidu na světě. Tam, kudy projede Roomba® nezbyde jediné smítko, ani prachová částice. Tento čisticí systém zabezpečuje čistotou podlah i vzduchu, který doma dýcháte.

Prémiové funkce iRobot Roomba i7 (Černá)

Nejvyspělejší kamerová navigace iAdapt 3.0 zvládne dokonalou orientaci v neomezeně velkém prostoru. Pomocí pokročilé navigační technologie vSLAM® robot sbírá každou sekundu více než 230 400 datových bodů a díky inteligentnímu mapování Imprint se naučí rozeznat jednotlivé místnosti. Jakmile si Roomba uloží mapu do aplikace, můžete si sami nastavit hranice jednotlivých místností, pojmenovat je a nastavit pro každou místnost časový plán úklidu. Máte tak absolutní kontrolu nad tím, kde a kdy má robot zrovna uklízet. Robot je schopen uložit až 10 různých map (např. různá patra, dům pro hosty, chatu a další).

Roomba je vybavena jednou z nejzásadnějších inovací v historii robotických vysavačů – třístupňovým čisticím systémem AeroForce. Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž vzniká silný vakuový efekt.

S mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve svém chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota ovládat, i když zrovna nejste doma. Stačí stisknout tlačítko CLEAN. Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Funkce Keep Out Zones umožňuje označit na mapě v aplikaci iRobot HOME neomezený počet míst, které robotický vysavač Roomba při úklidu vynechá. Minimální velikost takové zóny je 60x60cm. To se hodí např. k ochraně psí misky s vodou, ale možností je mnohem více. Tato funkce je alternativou k použití modulu virtuální zdi Dual Mode, které jsou standardně použitelné u všech vysavačů iRobot.

Díky technologii Imprint můžete nastavit časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti dle svých potřeb.

Roomba umí spolupracovat s robotickým mopem Braava jet m6. Díky revoluční funkci Imprint™ Link Roomba nejprve vysaje a po dokončení úklidu automaticky vyšle pokyn Braavě, která následně sama vytře. Kombinace těchto dvou robotů zajišťuje komplexní čištění podlahy bez vaší přítomnosti a nabízí tak nebývalý komfort úklidu domácnosti.

Přichází sezóna línání? Žádné obavy, iRobot OS doporučí mimořádný úklid.

Mějte přehled o obdobích, kdy může být zapotřebí častější úklid.

Navrhne úklid na základě vašich zvyků – podle toho kdy nejčastěji uklízíte, vám iRobot OS navrhne rozvrh úklidu.

Při přejíždění do konkrétní místnosti či zóny úklidu robot nevysává, čímž šetří energii a minimalizuje hluk.

Před zahájením úklidu vám ukáže, jak dlouho by měl úklid trvat.

Když zrovna nejste doma, s iRobot OS budete mít uklizeno vždy. Ať už je součástí vaší Smart Home nebo nikoliv.

Zvolte konkrétní místa, která má robot uklidit, nebo se jim vyhnout.

Možnost hlasového ovládání prostřednictvím Alexa, Google Home, Siri a Ali Genie (funguje na zařízeních s aktivovanými funkcemi Google Assistant a Alexa. Alexa a veškerá související loga jsou ochranné známky společnosti Amazaon.com nebo přidružených společností. Google je ochranná známka společnosti Google LLC, Siri je ochranná známka Apple Inc., registrovaná v U.S. a ostatních zemích a regionech).

Roomba i7 uklidí i velké a prostory, které předtím zmapuje. Můžete ji tak poslat uklízet kamkoli a kdykoli se vám zachce.
13 999  s DPH a PHEmomentálně nedostupné