Jarní úklid bez námahy! Pořiďte si robotického pomocníka nyní se slevou až 30 %. Více zde.

12. prosince 2023O značce

iRobot představil novou vlajkovou loď pro úklid

Obarvení koberců, uvíznutí na překážce a neschopnost se učit: iRobot reaguje na tato úskalí konkurenčních robotů novými modely Roomba s inteligentním operačním systémem iRobot OS

Operační systém iRobot OS 7.0 dává nejnovějším a nejpokročilejším iRobotům dosud nevídanou přelomovou funkci  Dirt Detective.

Nový robotický vysavač a mop Roomba Combo® j9+ s funkcemi SmartScrub a čisticí stanicí Clean Base® Auto-Fill Dock nabízí bezkonkurenční výkon a inteligenci.

Společnost také představuje svou jedničku pro vysávání nečistot a prachu1, robotický vysavač Roomba® j9+.

Spotřebitelé by měli svému robotovi na úklid podlah důvěřovat, že je natolik inteligentní, aby sám nenadělal žádný nepořádek, dokončil svou práci bez přerušení a uklidil přesně podle jejich představ.  iRobot Corp., lídr v oblasti domácích robotů, dnes představila dva ze svých nejinteligentnějších a nejvýkonnějších modelů, které se dokáží vypořádat s nástrahami, na nichž konkurenční roboti často pohoří – vlajkovou loď v kategorii 2v1 Roomba Combo® j9+ a také nový robotický vysavač Roomba® j9+. Roomba Combo j9+ posouvá automatizaci a efektivitu úklidu na novou úroveň. Jeho součástí je nová základna Clean Base® Auto-Fill Dock pro automatické odstranění nečistot ze sběrného koše a doplnění tekutiny do nádržky robota. iRobot také představil iRobot OS 7.0, který předefinovává pojem automatizace úklidu díky novým funkcím Dirt Detective a SmartScrub. Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ se připojují k nedávno představeným  modelům Roomba Combo j5 a Roomba Combo i5  a rozšiřují flotilu robotických vysavačů a mopů iRobot, které nabízí úklid na míru pro každého.

V roce 2023 vytvořila společnost iRobot na základě dlouhodobých zkušeností komplexní metodiku testování zaměřenou na to, co je u robotického pomocníka na úklid podlah nejdůležitější: efektivita a spolehlivost při úklidu, automatické řízení úklidu a kvalitní zpracování. Rozsáhlé interní testování a porovnávání umožnilo společnosti iRobot odhalit běžná úskalí konkurenčních robotů v reálných úklidových situacích –  potřísnění koberců kvůli špinavým mopovacím podložkám, které se nedokážou zvednout dostatečně vysoko, uvíznutí kvůli hardwarovým nedostatkům a nedostatečné schopnosti vyhnout se překážkám, a také neschopnost robotů učit se na základě předchozích úklidů a softwarových aktualizací. Kombinací správně navrženého hardwaru a inteligentního softwaru se iRobot vypořádává s těmito skutečnými problémy a poskytuje zákazníkům vynikající zážitek z úklidu.

“Společnost iRobot klade důraz na to, aby zákazníci mohli robotům věřit, že jim skutečně zajistí automatizovaný úklid. Pokud se robot neustále zasekává, ztrácí směr, špiní koberce mokrými mopovacími podložkami a podobně, pak se důvěra zákazníka v tento produkt rozpadá,” řekl Colin Angle, předseda představenstva a generální ředitel společnosti iRobot. “Nové modely Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ se k nedostatkům konkurenčních výrobků staví čelem a vypořádají se s nimi díky špičkovému technickému zpracování, inteligenci operačního systému iRobot OS a 30 letům zkušeností s digitálními inovacemi. Jsou navrženy tak, abyste se mohli spolehnout, že váš robot odvádí svou práci správně.”

 

iRobot OS 7.0 – uklidí váš domov přesně tak, jak byste to udělali vy sami

Irobot OS díky využití poznatků a technologií nabízí personalizovaný úklid na míru, který lze snadno kontrolovat přímo v aplikaci iRobot Home. Úklid přizpůsobuje jedinečným potřebám a preferencím zákazníka na základě jeho zvyků, domácnosti a dokonce i ročních období. 

S operačním systémem iRobot OS 7.0 představuje společnost iRobot nové digitální technologie Dirt Detective a SmartScrub, kterými jsou vybaveny nové modely Roomba Combo j9+ a Roomba j9+.

“Od představení systému iRobot OS stále přinášíme zákazníkům nové funkce a vylepšení, abychom jim mohli nabídnout inteligentní úklid na míru a bez námahy.” pokračoval Angle. “Technologie Dirt Detective odlišuje iRobot od konkurence tím, že umožňuje našim nejnovějším a nejvyspělejším robotům zjistit, kde jsou nejznečištěnější místa v domácnosti – a také najít nejlepší způsob, jak tato místa uklidit. Díky této pokročilé inteligenci mohou zákazníci plánování úklidu zcela pustit z hlavy, protože vědí, že jejich robot bude uklízet přesně tak, jak by to udělali oni sami.”

 

Dirt Detective: Plánuje, předpovídá a řídí špičkový úklidový výkon

Robot na úklid podlah by měl být chytrý, efektivní, měl by se nejprve věnovat nejvíce znečištěným místnostem a měl by být dostatečně ohleduplný, aby věděl, že například podlahu v koupelně by měl uklízet až jako poslední. Systém iRobot OS s přelomovou funkcí Dirt Detective umožňuje robotům Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ automatizovat plán úklidu na základě předchozích úklidů, takže se o něj zákazníci nemusí starat. Na základě poznatků z minulých úklidových misí se automaticky nejprve věnuje více znečištěným místnostem a upravuje nastavení sacího výkonu, počet průjezdů a intenzitu drhnutí. Dirt Detective přináší:

  • Mapa hodnocení úrovně čistoty: Majitelé Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ mohou nyní v aplikaci iRobot Home zkontrolovat úroveň čistoty jednotlivých místností. iRobot OS sleduje historii předchozích úklidů a události, které vedli ke znečištění. Podle nich pak vyhodnotí, které místnosti potřebují při dalším úklidu největší pozornost.
  • Nastavení úklidových priorit jednotlivých místností: Díky funkci Dirt Detective mohou nyní Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ určit priority, kde provést kombinovaný úklid a kde pouze vysávat. Na základě toho, které místnosti byly naposledy uklizeny a četnosti výskytu nečistot, bude Dirt Detective automaticky uklízet nejvíce znečištěné místnosti – ty, které nebyly v poslední době tak často uklízeny a potřebují více pozornosti. Dirt Detective také umožňuje, aby robotický vysavač a mop Roomba Combo j9+ automaticky uklízel koupelnu jako poslední, aby se nepořádek neroznášel po celém domě.
  • Inteligentní předvolby úklidu: Dirt Detective vytváří plán úklidu na míru podle typu místnosti a podlahy, takže zákazníkům automaticky poskytuje důkladnější úklid v místnostech s vyšším provozem a lehčí úklid v méně vytížených oblastech. Díky němu Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ ví, že má kuchyni projet dvakrát, zvýšit výkon vysávání na kobercích a použít jemnější sání na podlahách v chodbách. Umožňuje také robotu Roomba Combo j9+ automaticky vytírat intenzivněji a zajistit mimořádné drhnutí tam, kde je to potřeba.

 

SmartScrub – Dvojité drhnutí s přítlakem pro dokonalé vytření

Některá místa v domácnosti potřebují důkladnější úklid – například předsíň plná otisků tlapek nebo kuchyňská dlažba. Díky aktualizaci iRobot OS 7.0 budou moci majitelé Roomba Combo j9+ nebo Roomba Combo j7+ nastavit pro tyto oblasti funkci SmartScrub. Jejich robot pak bude simulovat skutečné ruční vytírání důsledným tlakem směrem k podlaze a drhonout ji tam a zpět, aby odstranil nečistoty. Funkce SmartScrub si poradí s odolným nepořádkem a špínou pomocí dvojího hloubkového drhnutí.2

“Jsme potěšeni, že kromě přelomových funkcí operačního systém iRobot OS 7.0, můžeme také představit nové modely, které rozšíří naše produktové portfolio. Novou řadu robotů 2v1, ze které si vybere každý  a také naši dosud nejvýkonnější a nejchytřejší Roombu,”  řekl Barry Schliesmann, produktový ředitel společnosti iRobot. “Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ jsou díky řadě patentovaných úklidových technologií ve své třídě nejlepší při úklidu všeho od jemného prachu až po odolné nečistoty a vlasy usazené hluboko v kobercích a podlahách, přičemž vždy dokončí zadaný úkol bez zaseknutí. Navíc krásně vypadají a dokonale zapadnou do každé domácnosti.” 

 

Robotický vysavač a mop Roomba Combo j9+ – více výkonu a inteligence než kdy dříve

Robotický vysavač a mop Roomba Combo j9+ kraluje ve své třídě a je navržen tak, aby si dokonale poradil se špínou, zvířecí srstí i nečistotami. Čtyřstupňový čisticí systém se dvěma  proti sobě rotujícími gumovými kartáči zajišťuje o 100 % výkonnější sání3 a dvojí drhnutí s přítlakem. Na rozdíl od konkurenčních robotických vysavačů a mopů 2v1, které sotva zvedají své mopovací podložky, pokud vůbec, se díky technologii D.R.I. (Dry Rug Intelligence) zákazníci mohou spolehnout, že Roomba Combo j9+ zachová i vysoké koberce čisté a suché. To je možné díky jedinečnému systému s automaticky zasouvacím mopem, který při detekci koberce zvedne mop a zasune ho do horní část robota, čímž zabrání namočení koberce. 

Pokročilá technologie iRobot OS zmapuje domácnost 7x rychleji4 a automaticky pojmenuje místnosti. Umožňuje také Roombě Combo j9+ rozpoznat překážky, jako boty, kabely, batohy, oblečení či domácí zvířata a reagovat na ně. Dokonce se vyhne exkrementům vašich mazlíčků. To dává zákazníkům jistotu, že robot práci dokončí a nenadělá víc škody, než užitku. 

S funkcí Dirt Detective Roomba Combo j9+  na základě poznatků z předchozích úklidů předvídá úklidové potřeby každé místnosti v domácnosti. Automaticky tomu přizpůsobí plán a uklízí nejvíce znečištěné místnosti jako první, takže zákazníci už nemusí nastavovat, kde a kdy má uklízet. Funkce dvojího drhnutí SmartScrub umožňuje mopu simulovat práci loktů při ručním vytírání, kdy vyvíjí tlak směrem k podlaze a zároveň po ní přejíždí tam a zpět.

“Zákazníci chtějí mít důkladně vydrhnutou podlahu, ovšem koberce čisté a suché. Díky kombinace funkce SmartScrub s exkluzivním systémem automaticky zasouvacího mopu jsou roboty iRobot jedinými na trhu, které dokáží obojí. Tím, že robot mop zvedne a zasune,  slouží jako štít, který dokonale oddělí mokrou mopovací podložku od podlahy a zabrání tak namočení koberců a předložek,” uzavřel Schliesmann.  

Roomba Combo j9+ Clean Base® dokovací stanice s automatickým plněním

Nová designová základna Clean Base® Auto-fill Dock poskytuje robotům 2v1 Roomba Combo řady j více popory a asistence, než kdy dříve. Odsává nečistoty ze sběrného koše po dobu až 60 dnů a navíc až po 30 dnů doplňuje tekutinu potřebnou k vytírání. Dokovací stanice Clean Base Auto-fill Dock je precizně vyrobena z prvotřídních materiálů Její horní část připomíná dřevo a poslouží jako stylová odkládací plocha. Uvnitř má prostor na uložení náhradních sáčků a mopovacích polštářků. Je  nejtišší dokovací stanicí od iRobot, byla speciálně navržena tak, aby vydávala méně hluku, zatímco odsává nečistoty a doplňuje tekutiny.

 

Robotický vysavač Roomba j9+ – jednička pro vysávání nečistot a prachu1

Nejvýkonnější a nejchytřejší robotický vysavač iRobot Roomba j9+ vytvořený pro důkladný úklid a osvěžení větších prostor a domácností s chlupatými domácími mazlíčky. Je navržen na základě dlouholetých zkušeností v oblasti úklidu a vybaven o 100 % vyšším sacím výkonem3, baterií s delší výdrží5, a také více funkcemi pro domácí mazlíčky než jakýkoli jiný robotický vysavač. Roomba j9+ automaticky rozpozná typ podlahy a přizpůsobí jim čisticí výkon tak, aby zvládl vše od nasátí prachu až po vyčesání a odstranění zachycených zvířecích chlupů z hustých vysokých koberců. Umožňuje mu to technologie Carpet Boost, která zvyšuje sací výkon při vjezdu na koberec a třístupňový čisticí systém se dvěma proti sobě rotujícími gumovými kartáči. Po skončení úklidu se Roomba j9+ vrátí do malé a elegantní základny Clean Base Automatic Dirt Disposal, která mu automaticky odsaje obsah sběrného koše a pojme nečistoty nasbírané až za dva měsíce úklidu. Stejně jako Roomba Combo j9+, i Roomba j9+ může díky funkci Dirt Detective analyzovat dřívější preference, vzorce a načasování úklidu, takže může automaticky upřednostnit místnosti, které potřebují největší pozornost a přizpůsobit nastavení sacího výkonu a počet projetí pro každou místnost zvlášť. 

Díky operačnímu systému iRobot OS a technologii Imprint® Smart Mapping rozumí vysavače Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ více hlasovým příkazům než robotické vysavače jiných značek. Zákazníci mohou svého robota spárovat s Alexou, Google Assistant nebo Siri6 a říci mu, aby uklízel konkrétní místnosti nebo v blízkosti konkrétních objektů, jako jsou pohovky, kuchyňská linka, jídelní stoly nebo sporák. Díky navigaci PrecisionVision dokáží roboty Roomba Combo j9+ a Roomba j9+ také přesně rozpoznat, co je před nimi a pokud narazí na objekt, kterému by se měly vyhnout, vyhnou se mu. Mezi překážky, se kterými si spolehlivě poradí, patří šňůry, misky a hračky  domácích mazlíčků, odpadkové koše, kočky, psi a také jejich exkrementy. iRobot P.O.O.P. (Pet Owner’s Official Promise)7 garantuje výměnu robota za nový kus, pokud by někdy projeli pevným psím či kočičím exkrementem.

 

Závazek společnosti iRobot k ochraně dat, soukromí a bezpečnosti zákazníků

Produkty iRobot a operační systém iRobot OS jsou zaštítěny závazkem společnosti k ochraně soukromí a zabezpečení dat zákazníků. Společnost používá nejvyšší standardy šifrování dat, aby zajistila, že data zákazníků zůstanou soukromá a bezpečná. Údaje zákazníků jsou používány pouze ke zlepšení nastavení úklidu a výkonu jejich robota. Zákazníci mohou kdykoli aktualizovat svá nastavení v aplikaci a přesně určit, k jakým informacím umožní společnosti iRobot přístup. iRobot neprodává a nebude prodávat údaje zákazníků.

Společnost iRobot si díky svému závazku k zabezpečení dat vysloužila významnou značku kybernetické bezpečnosti TÜV SÜD, kterou získala jako první společnost na světě.

 

Ceny a dostupnost:

Robotický vysavač a mop 2v1 Roomba Combo j9+  lze v České republice předobjednat od října 2023 na adrese http://www.irobot.cz a u vybraných prodejců. Prodej robotického vysavače Roomba j9+ se spustí začátkem roku 2024.

Aktualizace iRobot OS 7.0 se v současné době rozesílají zákazníkům po celém světě.

 

1#1 čisticí systém podle normy IEC 62285-7 na tvrdé podlaze a koberci s prachem. Úklidový systém dostupný ve více produktech iRobot

2V porovnání se standardním režimem vysávání a mopování nečistot

3V porovnání s Roombou řady i

4Cve srovnání s předchozí mapovací technologií iRobot.

5V porovnání s řadou Roomba j7

6Spolupracuje se zařízeními s podporou Alexa, Siri nebo Google Assistant.  Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com nebo jejích přidružených společností. Google je ochranná známka společnosti Google LLC. Siri je registrovaná ochranná známka společnosti Apple Inc. registrovaná v USA a dalších zemích a oblastech.

7Nabídka platí 1 rok od zakoupení a vztahuje se pouze na náhradní výrobek. Platí pouze pro pevné kočičí nebo psí výkaly. Platí další podmínky – veškeré podrobnosti naleznete na https://www.irobot.cz/pet-promise/podminky-pet-owner-official-promise/

 

O společnosti iRobot Corp.

iRobot je globální společnost zabývající se výrobou robotů pro spotřebitele, která navrhuje a vyrábí inteligentní roboty a inovace pro domácnost, které zlepšují život. iRobot představil první robotický vysavač Roomba v roce 2002. Dnes je iRobot globální společností, která prodala miliony robotů po celém světě. iRobot ve svém produktovém portfoliu nabízí technologie a pokročilé koncepty v oblasti úklidu, mapování a navigace. Na základě tohoto portfolia vytvářejí inženýři společnosti iRobot roboty a zařízení pro inteligentní domácnost, která pomáhají spotřebitelům usnadnit údržbu jejich domovů a učinit z nich zdravější místa pro život. Další informace o společnosti iRobot naleznete na http://www.irobot.cz