Jarní úklid bez námahy! Pořiďte si robotického pomocníka nyní se slevou až 30 %. Více zde.

17. října 2022

Tisková zpráva k uvedení robotického vysavače iRobot Roomba Combo j7+ a aktualizace iRobot OS 5.0

iRobot představuje nejpokročilejší robotický vysavač a mop 2v1 na světě s propracovanou aktualizací iRobot OS 5.0 První skutečně samostatný robotický vysavač 2v1 s plně výsuvnou mopovací podložkou: Roomba Combo™ j7+ současně vysává i vytírá, a to bez mokrého koberce. Operační systém iRobot OS 5.0 umožňuje robotům řady j7 vyhýbat se více objektům a uklízet specifičtější místa; poskytuje lepší hlasové a personalizované ovládání napříč celou řadou produktů.

Společnost iRobot Corp. (NASDAQ: IRBT), lídr v oblasti spotřebitelských robotů, dnes představila Roomba Combo™ j7+, nejpokročilejší robotický vysavač a mop na světě, spolu s propracovanými aktualizacemi operačního systému iRobot OS 5.0. Robot Roomba Combo j7+ je určen pro vytížené domácnosti s kombinací koberců, předložek a tvrdých podlah a pro ty, kteří chtějí robotický vysavač, který umí také vytírat. Od ostatních robotů 2v1 se odlišuje tím, že vysává a vytírá v rámci jednoho úklidu, čímž šetří čas a zároveň udržuje podlahy svěží a čisté. To je možné díky plně výsuvné mopovací podložce, která se při setkání s kobercem a předložkou sama zvedne do horní části robota – jde o první zařízení svého druhu 2v1, které zabraňuje namočení koberce. iRobot OS 5.0 představuje nové funkce a digitální zkušenosti, které zlepšují inteligenci a personalizaci napříč celým firemním portfoliem propojených robotů – nabízí tak ještě propracovanější aktualizace pro majitele domácích mazlíčků, zaneprázdněné rodiny a ty, kteří chtějí mít větší kontrolu nad způsobem úklidu.

“Systém iRobot OS poskytuje inteligenci, která pohání naše roboty. Přivádí k životu propracované a chytré domácí produkty, které respektují, propojují a chápou domov a životní styl uživatele, a pomáhají tak našim robotům stát se ceněným a důvěryhodným partnerem v domácnosti,” řekl Colin Angle, předseda představenstva a generální ředitel společnosti iRobot. “Roomba Combo j7+ dokonale spojuje inteligenci operačního systému iRobot s nádherně navrženým hardwarem a poskytuje zákazníkům jedinečné řešení pro vysávání a mopování, které dokáže udržet koberce, předložky a tvrdé podlahy čistší a svěžejší každý den, takže si zákazníci mohou užívat života. Vzhledem k tomu, že Roomba letos slaví své 20. narozeniny, dává iRobot OS naší propojené produktové řadě dárek v podobě vyšší inteligence, díky níž mohou stávající roboti zákazníků uklízet novými způsoby.”

Nejpokročilejší robotický vysavač a mop na světě – Roomba Combo j7+

“Až doposud mnoho robotických vysavačů a mopů 2v1 poskytovalo špatný uživatelský zážitek, protože buď vyžadovaly samostatné, časově náročné úklidy, nebo vytvářely více nepořádku tím, že nezvedaly mopovací podložku dostatečně vysoko, aby se vyhnuly kobercům a předložkám. Roomba Combo j7+ unikátně řeší oba tyto problémy,” řekl Keith Hartsfield, produktový ředitel společnosti iRobot. “A díky operačnímu systému iRobot OS bude vaše Roomba Combo j7+ časem stále chytřejší, protože si bude automaticky stahovat nové funkce, kdykoli je uvolníme. Takže jakmile budou vyvinuta nová vylepšení, váš robot je jako mávnutím kouzelného proutku získá také.”

Na rozdíl od jiných vysavačů 2v1 vysává Roomba Combo j7+ nejprve koberce a předložky a poté současně vysává a vytírá tvrdé podlahy. Úklidem v jednom úkonu tak šetří čas uživatelů. Pomocí pokročilých senzorů je robot schopen rozpoznat různé typy podlah. Když se Roomba Combo j7+ přiblíží ke kobercům a předložkám, jeho plně výsuvná mopovací ramena zvednou mokrou mopovací podložku do horní části robota – podobně jako kabriolet zvedne střechu – a zabrání tak namočení koberce.

Díky operačnímu systému iRobot OS a navigačnímu systému PrecisionVision se zákazníci nemusí před zahájením úklidu o nic starat. Roomba Combo j7+ rozpozná více než 80 běžných objektů,1 což robotovi umožňuje na povel uklidit konkrétní místa, jako je okolí kočičího záchodu, záchodové mísy, myčky nádobí a další. Umožňuje také robotovi rozpoznat a vyhnout se nebezpečným místům na podlaze, jako jsou šňůry, oblečení, boty, ponožky, batohy, misky a hračky pro domácí zvířata a pevné zvířecí exkrementy. Chcete-li si úklid ještě více usnadnit, spárujte robota s hlasovým asistentem a jednoduše mu řekněte, aby uklidil konkrétní místnosti nebo zóny ve vaší domácnosti, a on okamžitě udělá, co mu řeknete.2 Roomba Combo j7+ rozumí přibližně 600 hlasových příkazů, což je více než jakýkoli jiný robot 2v1. Uživatelé si mohou v aplikaci iRobot Home přizpůsobit úklidové úlohy robota Roomba Combo j7+, vybrat, které místnosti mají být vysávány a vytírány, nebo pouze vysávány, a nastavit množství čisticího roztoku, které má mop dávkovat.

 

Jediný mop, který se zvedá tak vysoko, aby koberce zůstaly suché.

Jiné mopy 2v1 se zvedají pouze několik milimetrů – pokud vůbec – a v důsledku toho mohou na mnoha místech koberce nebo předložky namočit. Roomba Combo j7+ je jediným robotem 2v1 s mopem, který se zvedá do horní části robota, zcela mimo koberce a předložky. Dvě plně zatahovací, odolná, kovová ramena mopu zvednou mopovací podložku, když robot rozpozná koberec a předložky, a zabrání tak nežádoucímu namočení

První robot na vysávání a mopování, který je skutečně samostatný

Používání vysavače Roomba Combo j7+ je jednoduché. Robot rozpozná, když je nasazena mopovací podložka a nádržka na mopovací roztok je plná – a automaticky přejde do režimu mopování. Jiné roboty 2v1 mají mop, který musíte po skončení vysávání sami ručně nasadit, což přidává práci a čas navíc. U modelu Roomba Combo j7+ je mopovací rameno již připojeno a připraveno k práci. Pro čištění je robot dále vybaven systémem automatického odstraňování nečistot Clean Base®, takže na úklid můžete zapomenout na celé měsíce. Základna Clean Base umožňuje vysavači Roomba Combo j7+ vyprazdňovat nasbírané nečistoty a zbytky do uzavřeného sáčku, který není třeba vyměňovat až 60 dní.

iRobot OS 5.0 Home Intelligence – uklízejte, kde chcete a kdy chcete.

Systém iRobot OS poskytuje prvotřídní a přizpůsobitelné prostředí pro všechny zákazníky, včetně majitelů domácích mazlíčků, zaneprázdněných rodin a všech, kteří chtějí mít větší kontrolu nad způsobem úklidu. V rámci pokračujícího vývoje systému iRobot OS společnost iRobot představuje nové funkce a propracované digitální zkušenosti, které zlepšují inteligenci, personalizaci a ovládání napříč portfoliem propojených robotických vysavačů Roomba a robotických mopů Braava jet.3 Vylepšené rozpoznávání objektů umožňuje ještě snazší úklid na povel, navigaci až s 10 různými mapami a oddělenými patry a dále zaměření na poskytování více funkcí pro domácí mazlíčky než jakýkoli jiný robot.3

  • Úklid konkrétních míst na povel – konkrétních systému iRobot OS se rozšiřuje o nová doporučení Clean Zone. Kromě již dříve oznámených objektů, jako jsou pohovky, stoly, pulty a vánoční stromky, mohou robotické vysavače Roomba s funkcí Imprint® Smart Mapping a robotický mop Braava jet m6 nyní automaticky detekovat a proaktivně doporučovat úklidové zóny v okolí myčky nádobí, toalety, sporáku, košů na odpadky a misek pro domácí mazlíčky.3 Uživatelé si také mohou přizpůsobit svou Smart Mapu určením vlastních přesných úklidových zón. Pomocí zařízení s podporou Alexa nebo Google Assistant mohou uživatelé dát svému robotu pokyn k úklidu těchto zón pouhým hlasem, například: “Alexo, řekni Braava jet m6, aby vytřel okolí toalety.”2
  • Lépe se vyhýbá předmětům, které má objet – Robotické vysavače Roomba řady j dokáží detekovat a vyhnout se ještě většímu množství nebezpečných předmětů na podlaze než dříve, což zaneprázdněným rodinám a majitelům domácích mazlíčků poskytuje větší jistotu, že bude práce hotová. Kromě dříve podporovaných předmětů, jako jsou boty, přezůvky, ponožky, šňůry, sluchátka, oblečení, ručníky a pevné zvířecí exkrementy, roboti Roomba řady j nyní rozpoznají a vyhnou se hračkám a miskám pro domácí mazlíčky, odpadkovým košům a batohům.
  • Vynechání místnosti v průběhu úklidu – Ne vždy jde všechno podle plánu, včetně úklidu. Nyní můžete během aktuálního úklidu vynechat místnost, abyste se vyhnuli nechtěnému vyrušení nebo případnému nečekaného problému. Stisknutím tlačítka Skip (Přeskočit) v aplikaci iRobot Home nebo pomocí hlasu v aplikaci Alexa přeskočíte místnost nebo zónu, kterou robot právě uklízí, a přejdete do další místnosti nebo oblasti, takže můžete nerušeně pokračovat ve své činnosti.
  • Používejte více přednastavených pokynů Siri – uživatelé iOS si nyní mohou v aplikaci iRobot Home vytvářet přednastavené pokyny Siri pro cílený úklid místnosti a uložit “oblíbené položky”. Nyní můžete hlasem požádat Siri o úklid oblastí, jako je obývací pokoj nebo jídelna. Nebo můžete spustit úklid pomocí hlasu z uložených oblíbených položek v aplikaci iRobot Home. Můžete například říct: “Halo Siri, ukliď po večeři” a Roomba nebo Braava jet m6 uklidí místnosti, které jste určili jako oblíbené.

Závazek společnosti iRobot k ochraně dat, soukromí a bezpečnosti zákazníků

Produkty iRobot a operační systém iRobot OS jsou podporovány závazkem společnosti k ochraně soukromí a zabezpečení dat zákazníků. Všechna data jsou zabezpečena od začátku až do konce a zahrnují několik vrstev ochrany kolem robotů, cloudu a aplikací společnosti. iRobot zachází s daty zákazníků s nejvyššími standardy ochrany soukromí a za tímto účelem získal celosvětově uznávanou pečeť TRUSTe Certified Privacy Seal. Zákazníci mohou kdykoli aktualizovat svá nastavení v aplikaci, což jim umožňuje určit, k jakým informacím může společnost iRobot přistupovat. iRobot neprodává a nebude prodávat údaje svých zákazníků.

“Pro společnost iRobot je ochrana dat a soukromí zákazníků nesmírně důležitá, protože zkoumáme, jakým směrem se bude ubírat domácí robotika a budoucnost domácnosti,” pokračoval Colin Angle. “Víme, že nás zákazníci vítají ve svých domovech, protože věří, že jim naše produkty pomohou a že budeme respektovat jejich informace. Tuto důvěru bereme vážně. ”

Společnost iRobot je také první společností vyrábějící spotřební roboty, která získala pro robotický vysavač Roomba j7/j7+ značku kybernetické bezpečnosti TÜV SÜD, což je přísnější rámec, který jde nad rámec průmyslového standardu. V současné době společnost usiluje o stejnou úroveň certifikace pro robotický vysavač a mop Roomba Combo j7/j7+.

Cena a dostupnost: 

Roomba Combo j7+ je v České republice dostupný v prodeji na e-shopu irobot.cz od 5. řína 31 999 CZK a posléze v průběhu října také u dalších vybraných prodejců.

Aktualizace systému iRobot OS 5.0 se rozšířila mezi zákazníky po celém světě.

Další informace:

Fotografie, videa a informace o robotickém vysavači Roomba a robotickém mopu Braava jet najdete na adrese: http://media.irobot.com/media-kits.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti iRobot najdete zde.

Přidejte se k iRobot na FacebookuInstagramuYouTube.

Sledujte generálního ředitele společnosti iRobot Colina Anglea na Twitteru a LinkedIn.

1Chování robotů se liší podle objektu.

2Spolupracuje se zařízeními s Alexou, Google Assistant a Siri. Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com nebo jejích přidružených společností. Google je ochranná známka společnosti Google LLC. Siri je registrovaná ochranná známka společnosti Apple Inc. registrovaná v USA a dalších zemích a oblastech.

3Některé digitální funkce iRobot OS budou fungovat pouze s roboty Imprint® Smart Mapping, jako jsou robotické vysavače Roomba řady i, Roomba řady s, Roomba řady j a robotické mopy Braava jet m6. Načasování a dostupnost funkcí systému iRobot OS se může lišit také v závislosti na modelu.

O společnosti iRobot Corp.

iRobot je celosvětová společnost zabývající se vývojem robotiky, která navrhuje a vyrábí inteligentní roboty a inovace pro domácnost, které usnadňují život. iRobot představil první robotický vysavač Roomba v roce 2002. Dnes je iRobot globální společností, která prodala miliony robotů po celém světě. iRobot ve svém produktovém portfoliu nabízí technologie a pokročilé koncepty v oblasti úklidu, mapování a navigace. Na základě tohoto portfolia vytvářejí inženýři společnosti iRobot roboty a zařízení pro inteligentní domácnost, které pomáhají spotřebitelům usnadnit údržbu jejich domovů a učinit z nich lepší místa pro život. Další informace o společnosti iRobot naleznete na adrese www.irobot.com.

Pro investory společnosti iRobot

Některá prohlášení uvedená v této tiskové zprávě, která nejsou založena na historických informacích, jsou výhledová prohlášení, která jsou učiněna v souladu s ustanoveními “bezpečného přístavu” (safe harbor) zákona Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Tato tisková zpráva obsahuje výslovná nebo implicitní výhledová prohlášení týkající se očekávání společnosti iRobot Corporation ohledně dostupnosti nových výrobků a nových funkcí výrobků, včetně funkcí, které časem rozšíří výkonnost výrobků, a certifikací ochrany osobních údajů. Tato prohlášení nejsou sliby ani zárukami, ale podléhají řadě rizik a nejistot, z nichž mnohé jsou mimo naši kontrolu, což může způsobit, že se skutečné výsledky budou podstatně lišit od výsledků předpokládaných v těchto výhledových prohlášeních. Stávající i potenciální investory upozorňujeme, aby se na tato výhledová prohlášení, která hovoří pouze k datu vydání tohoto dokumentu, příliš nespoléhali. iRobot se nezavazuje aktualizovat nebo revidovat informace obsažené v této tiskové zprávě, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí nebo okolností či jinak. Další informace týkající se těchto a dalších rizik, kterým společnost iRobot čelí, naleznete ve zveřejněných dokumentech předložených Komisi pro cenné papíry a burzy, mimo jiné včetně naší poslední výroční zprávy na formuláři 10-K.